AVATUD KONKURSS – Rakvere, Narva, Tartu 2018

14.12.17
Blog

PRESSITEADE
14. detsember 2017

Kilomeeter Skulptuuri
Rakvere, Narva, Tartu
juuni–august 2018

Möödunut meenutades / tuleviku lubadused

Kilomeeter Skulptuuri kuulutab välja avatud konkursi järgmise rahvusvahelise näituse osalejate väljaselgitamiseks. 2018. aastal leiab väljapanek aset järjestikku kolmes linnas − Rakveres, Narvas ja Tartus.

Järgmisel aastal neljandat korda toimuv näitus kannab nime “Möödunut meenutades / tuleviku lubadused”. Näitus uurib lähemalt mälu ja aega ning kuidas viimane tahtlikult või tahtmata mälestusi mõjutab ja taasloob. Väikestes kogukondades näib ajal olevat oma kulgemine, mille tempo on kujunenud vastavalt koha iseärasustele ja harjumustele.

Näitus ei too kunsti mitte ainult avalikku ruumi, vaid püüab ka lähendada kaasaegset kunsti inimestele. Erinevalt eelnevatest aastatest, on kunstnikel sel korral võimalus enne teose kavandamist osaleda residentuuris, et luua isiklikum kontakt võõrustajalinna ning selle eripäradega. Residentuuri eesmärk on lisaks installatiivsetele teostele kaasata ka sotsiaalselt aktiivseid projekte, millest saaksid osa võtta ka kohalikud kogukonnad. Näitus on kmSi, TartMUSi, Tartu AiRi, Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Narva Kunstiresidentuuri ühine koostööprojekt.

Kilomeeter Skulptuuri on näituseprojekt, mis organiseerib rahvusvahelisi kaasaegse kunsti näituseid Tallinnast väljas Eesti regionaalsete linnade avalikus ruumis. Alates 2014. aastast on kmS organiseerinud kolm näitust (kaks Rakveres ning ühe Võrus) ning 2017. aastal osalenud Tallinn Art Weekil.

Lisainformatsioon: www.sculpture.ee/avatud kutse
Epost: sculpture@sculpture.ee