2016. aasta suvel naaseb Kilomeeter Skulptuuri (kmS) kolmanda näituse raames Rakverre. Sel aastal on fookusesse võetud Soome ning meil on rõõm teatavaks teha näituse rahvusvaheline külaliskuraator Anna Virtanen Helsingist.

Millal ja kus toimub Kilomeeter Skulptuuri?
2. – 24. juulil 2016 Rakveres

KmS-i näituseprogramm koosneb igal aastal kureeritud sektsioonist ja avatud konkursi töödest, mille eksponeerimise eest vastutab külaliskuraator. Nagu eelnevatel aastatel, on ka sel korral otsustanud meie külaliskuraator esitada kahte näituseüksust ühe sidusa väljapanekuna.

Põhinäitus

2015. aasta detsembri alguses tehakse teatavaks avatud konkursi kuratoorne ülevaate ning kutsutakse kunstnikke aktiivselt osa võtma. Valimiskomisjoni, mida juhib Siim Preiman ning juhendab Anna Virtanen, kuuluvad ka eelmise aasta külaliskuraator Andreas Nilsson (SE) ja Rakvere linnakunstnik Teet Suur (EE). Konkurss kestab 23. jaanuari 2016. aasta keskööni. Terviklik nimekiri meie kuraatori ja avatud konkursi kaudu põhinäitusele valitud töödest avalikustatakse 2016. aasta veebruaris.

Täpsema info saamiseks avaliku konkursi kohta kliki all oleval lingil „Taotle“.

kmX

2015. aastal tutvustasime uut kõrvalprogrammi, et pakkuda võõrustaja linna külastajale veelgi mitmekesisemat näituseformaati. Programm koosnes mitmetest sõpruslinnade võrgustiku kaudu kontakteerutud loovrühmade väljapanekutest, Linnalabori giidituuridest, vestlusest MoKS Kunstiresidentsi kunstnikega ja meie enda organiseeritud giidituuridest koostöös Võru Folkloorifestivaliga. Mõned nimetatud üritustest talitlesid iseseisva panusena, teised olid seevastu välja töötatud spetsiaalselt põhinäitust toetama, aidates eksponeeritud teoste taga olevaid lugusid ning kavatsusi esile tuua ja paremini mõista.