Kilomeeter skulptuuri kõrvalprogramm kmX – AVATUD KONKURSS

23.12.15
Blog

PRESSITEADE
23.12.2015

Kilomeeter Skulptuuri kõrvalprogramm kmX
AVATUD KONKURSS

Kilomeeter Skulptuuri (kmS) kuulutab välja avatud konkursi 2016. aastal Rakveres toimuva näituse kõrvaprogrammile (kmX). Osalema on oodatud kõikides erinevates valdkondades tegutsevad galeriid, projektiruumid, kuraatorid, kunstnikud või kunstirühmitused. Kõrvalprogramm leiab aset Rakvere linna erinevates paikades 2016. aasta juulis.

KmX kasvas välja meie pühendumusest panustada piirkondlike väikelinnade kultuurilisse arengusse ning konkreetsest soovist tuua külastajateni teistsugust sisu, mis oleks inspireeritud erinevate väikelinnade tegevuspaikadest. Sel eesmärgil otsime eelkõige taotlejaid, kes on ise pärit väikelinnast või projekte, mis nihutavad tähelepanu suurtelt kunstikeskustelt väiksemate keskuste suunas.

KmS avaldab informatsiooni näituste ja ürituste kohta, mis toimuvad kmX kõrvalprogrammi raames oma kodulehel ning toetab programmi aktiivse kommunikatsiooniga uudistes ja sotsiaalmeedias. KmS tagab osalejatele näitusepaiga ja korraliku tehnilise abi näituse ülespanekul, kuid eeldab, et osalejad taotleks ka iseseisvalt rahastust projekti teostuseks.

Kunstiinstitutsioonid ja kunstnike kollektiivid, kes on huvitatud kandideerimast, leiavad juhised osalemiseks siit: www.sculpture.ee/en/exhibition/kmx/open-call

 

Konkurss sulgub südaööl 24. märtsil 2016

Rohkem infot www.sculpture.ee

 

Lisaküsimused:

KmX kõrvalprogrammi juht
Brigita Reinert
brigita@sculpture.ee