Kilomeeter Skulptuuri kunstifestivalil Tallinn Art Week

16.05.17
Blog

PRESSITEADE

16. mai 2017

Kilomeeter Skulptuuri kunstifestivalil Tallinn Art Week
Vabaduse väljak, Tallinn
15 – 17 juuni

Kilomeeter Skulptuuri korraldajatel on hea meel teatada, et osaleme käesoleva aasta juunis Tallinn Art Week’il.

Neljas rahvusvaheline KmS näitus toimub 2018. aastal. Seega annab tänavuaastane paus meile ruumi kaaluda uusi suundi ja lähenemisviise. Osalemine festivalil Tallinn Art Week on meie jaoks ajaliselt soodne, sest see tähendab, et saame hoida meie sõpru ja järgijaid meie tegemistega kursis, samal ajal tervet näitust esitlemata.

Oleme seekord eriti elevil, sest see on esimene kord, mil Tallinna publik saab näha Kilomeeter Skulptuuri teoseid Tallinna enda avalikus ruumis. Kuigi see näitus ei ole teostatud tavalise KmS näituse laadis, püüame nii paju kui võimalik taasluua sellised tingimusi ja seadeid, mis on omased originaaltöödele. Mõneti pakub Vabaduse väljak kui paraadiväljak ning linna peamine keskväljak teostele selleks isegi veel võimsamat konteksti.

Osalevad kunstnikud:

Johnson&Johnson (EE), Flo Kasearu (EE), Anastasia Parmson (EE/AUS), Hanna Piksarv (EE), Kristin Reiman (EE)

Need kunstnikud eksponeerivad teoseid, mida on varem nähtud KmS näitustel 2014. ja 2016. aastal Rakveres ning 2015. aastal Võrus.

Meie baasis Vabaduse väljakul saab näha lisaks kõigele ka dokumente ja/või üksikasju teiste KmS kunstnike ja nende tööde kohta, kes on osalenud viimasel kolmel aastal, sealhulgas: Edith Karlson (EE), Kevin Malcolm (UK) ja Ulvi Haagensen (EE/AUS).

Kuupäevad ja ajad

15. juuni          kell 19.00 – näituse avamine, Vabaduse väljak

17. juuni          päev läbi – Tallinn Art Week festivali päev, Vabaduse väljak

 

Kilomeeter Skulptuuri on rahvusvaheline näitusteprojekt, mis uurib nüüdiskunsti esitamise võimalusi avalikus linnaruumis, olles huvitatud koostööst eriti Eesti maakondlike linnadega.
Tallinn Art Week on unikaalne kunstifestival, mis hõlmab endas seitsme päeva jagu erinevaid kunstisündmuseid, arutelusid, töötubasid ning etteasteid erinevates paikades üle kogu linna. Festivali motoks on sel aastal “Võta seisukoht!/Take a Stand”.

 

Loodame Sind näha Tallinn Art Week’il Vabaduse väljakul!