PRESSITEADE – kmS 2016 Rakvere

07.06.16
Blog

Kilomeeter Skulptuuri
Rakvere
2. juuli−24. juuli 2016

 

Kilomeeter Skulptuuri meeskonnal on rõõm esitleda tänavuse kaasaegse kunsti näituse programmi.

Kilomeeter Skulptuuri 2016. aasta põhinäitus „Püsimatu püsivus“ koondab endas 14 üle Rakvere linnaruumi laotunud kunstiteost. Igaüks neist tõlgendab või kommenteerib omal moel kuraator Anna Virtaneni näitusekontseptsiooni. Kuraator käsitleb monumente ja monumentaalsust ühelt poolt nähtamatute asjade – ideoloogiate või ajalugude kehastajana, teisalt füüsi(ka)liste omaduste – ajalisuse, ajutisuse ja püsivuse kandjana.

KmS peanäitusel osalevad  kunstnikud:

Carl Giffney (IE), Viktor Gurov (EE), Corinna Helenelund (FI), Minna Henriksson (FI), Hertta Kiiski (FI), Kristi Kongi (EE), Henriikka Kontimo (FI), Paul Kuimet (EE), Kevin Malcolm (DK), Kristina Norman (EE), Hanna Piksarv (EE), Jaanus Samma (EE), Susanne Skeide (NO), Sakari Tervo & Juho Taavitsainen (FI).

Peanäitust saadab erinevatest pop-up näitustest, üritustest ja vestlusgruppidest koosnev kõrvalprogramm kmX, mille eesmärk on panustada Eesti ja Põhjamaade regiooni väikelinnade kultuuridevahelisse läbikäimisse. KmX kasvas välja Kilomeeter Skulptuuri korraldajate soovist tuua külastajateni teistsugust sisu, mis oleks inspireeritud valitud linnade tegevuspaikadest. Väljakujunenud partneritel on oluline roll rahvusvahelise kunstimaastiku kujundamisel ning kmS-i koostöö valitud institutsioonidega tugevdab Eesti ning väliriikide kultuurilisi ja sotsiaalseid sidemeid. Ühtlasi soovib kmX anda Rakvere mittekasutuses olevatele hoonetele uut hingamist ning eksponeerida kunsti teistmoodi keskkonnas.

KmX kõrvalprogrammis osalevad:

Rucka AiR, Cesis (LV); ANTI Contemporary Art Festival, Kuopio (FI); Nora Mertes (BE) (Skaftfell AiR), Lola Bezemer (NL) (Skaftfell AiR); Yunrubin (DK); Lena von Lapschina (AU); Alexei Gordin (EE); Maarja Tõnisson (EE) & Nele Suisalu (EE).

 

Avanädalavahetuse programm*

2. juuli – pidulik avamine

12:00  avakõned
12.30  performance. Sakari Tervo & Juho Taavitsainen
13.00  performance. Carl Giffney
17.00  kmX-i avamine – tuur kõikidesse kõrvalprogrammi asukohtadesse
21.00  avapidu

3. juuli

14.00  performance. Sakari Tervo & Juho Taavitsainen
15.00  performance. Maarja Tõnisson & Nele Suisalu
17.00  vestlused kunstnikega
* ajakavas võib toimuda muutusi

 

Ootame kõiki külastama ja osa saama näitusest, mis mängib ideega monumentidest kui nähtavatest ja nähtamatutest, ajutistest ja püsivatest vormidest linnaruumis.

 

Toeta meie pingutusi tuua Eesti väikelinnadesse rahvusvaheline maailmatasemel kaasaegse kunsti näitus.

http://www.hooandja.ee/projekt/kilomeeter-skulptuuri

 

Kohtumisteni Rakveres!

Lisainformatsioon: www.sculpture.ee

Kontakt: kilometre@sculpture.ee