Mõned maad eemal (2016)

Gallery

installatsioon

Šoti päritolu ning Taanis elav ja töötav kunstnik Kevin Malcolm kasutab oma minimalistlike installatsioonide loomisel mitmeid materjale, mis saavad teose tervikus tihti tähenduslikuks muutuvad. Viimase aasta jooksul on ta mitmel näitusel eksponeerinud peotäit pekaanipähkleid. Need sai ta kingituseks oma õemehe käest, kes korjas pähklid oma lapsepõlvekodu aiast Küprosel.

See peotäis pähkleid on erinevates taskutes rännanud Küproselt läbi Šotimaa Taani. Rakveres näeme Kastani alleel murul lebamas samade pekaanipähklite betoonist koopiaid. Oleme harjunud betoonist mõtlema monumentaalsete ehitiste – kaasaegsete hoonete, sildade ja monumentide – materjalina. Malcolmi skulptuuri kaudu saab betoon palju isiklikuma kuju, mahub meile peo sisse ja isegi taskusse. Kui need jäljendid kanduvad ja lenduvad linnaruumi just nagu tõrud ja kastanid, saab ka Malcolmi töö „Mõni maad eemal“ monumentaalse suuruse ja tähenduse.

Ehkki need on ilusad ja väikesed, pole siiski tegemist nondesamade pähklitega, mis kunstnikuni Euroopa teisest otsast jõudsid. Ei tea, kas Malcolmil on Rakverre tulles ka mõni päris pähkel taskus kaasas?